HAKKIMIZDA

ANA SAYFA / HAKKIMIZDA

msdshazirlama.com Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) hazırlama platformu 2010 yılında Nilüfer Çevre ve İş Güvenliği ve Eğitim Danışmanlığı firması altında kuruldu. Kuruluşundan bu yana, deneyimli kadrosuyla, Türkiye’de ve dünyanın bir çok ülkesinde, her dilde, binlerce Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) hazırladı, Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) eğitimi ve danışmanlığı hizmetleri sundu.

GÜLTEKİN BAŞKÖYLÜ

KİMDİR ?

İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1972 yılında Ankara Atatürk Lisesini bitirerek aynı yıl Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümüne girdi. 1979 yılından bu yana çeşitli şirketlerde İşletme, Ar-Ge, Çevre ve Teknik Emniyet bölümlerinde çalıştı. 1993 yılından itibaren Kalite ve İş Sağlığı ve Güvenliği Sorumlusu olarak görev yaptı. Meslek hayatı boyunca, kalite, iş sağlığı ve güvenliği, verimlilik, güvenlik bilgi formu hazırlama ve çevre konularında 54 ayrı seminer ve kursa katılarak mesleki donanımını geliştirdi. 2006 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca açılan sınava katılarak “A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı" Sertifikası, 2009 yılında TSE tarafından açılan sınava katılarak Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı" sertifikası, 2010 yılında Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından açılan eğitim ve sınava katılarak Çevre Görevlisi sertifikası, 2013 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitici Belgesi" ve 2014 yılında Ulaştırma, Habercilik ve Denizcilik Bakanlığınca açılan sınava katılarak Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD)" sertifikası sahibi oldu. 2012 yılında Nilüfer İş Güvenliği ve Çevre Danışmanlık Firmasını kurdu. 2018 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen bir firmadan aldığı eğitim sonucunda "Kimyasal Değerlendirme Uzmanı (KDU) Eğiticisi" ve 2019 yılında TÜRKAK tarafından akredite edilen bir firma tarafından açılan sınava katılarak Kimyasal Değerlendirme Uzmanı (KDU)" oldu.  Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı sertifikasını 2012, 2015 ve 2018 yıllarında güncelledi.

Çalıştığı şirketlerde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerini kurdu ve uyguladı, İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul üyeliği yaptı, mevzuatın gerekleri konusunda çalışanları yönlendirdi, işverene önerilerde bulundu, Risk Analizleri yaptı, İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri verdi. Bakanlıkça akredite eğitim kurumlarında İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimleri verdi. Halen sahip olduğu geniş donanımla sadece MSDS (Güvenlik Bilgi Formu) hazırlamakla kalmayıp, çeşitli firmalarda İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğiticiliği, Kimyasal Değerlendirme Uzmanı (KDU) Eğiticiliği ve firma çalışanlarına yönelik SEVESO Yönetmeliği eğitim hizmetleri veriyor.